Yeni yıl saç modası

0
311

yeni 2016 saç modası

Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde bayanların en çok dikkat ettiği şeylerden biride saçlarıdır. Saçlarına ve görünüşlerinde değişiklik yapmak isteyen bayanlar yeni yıl saç modası hakkında araştırmalarına başladılar bile. Yeni yıl her zaman için değişiklik ve enerjik kalma anlamına gelmektedir. Saçlarımız her zaman için dikkat çekici ve bakımlı olmadır. Başkalarından önce bu bizim kendimizi iyi hissetmemiz için önemlidir.

Yeni Yıl Saç Modasında Hangi Renkler Hakim
Öncelikle yeni yıl saç modasında olan renklerin fazlasıyla iddialı olduğunu söylemeliyiz. Adeta renk senfonisi bu yıl geçerlidir düşüncesine sahip olabilirsiniz. Yalnız moda diye her model ve renge atlamamanız gerekmektedir. Yüz şeklinize uymayan bir kesim ve sizle alakası olmayan bir renge boyattığınızda sizi iyi yönden çok olumsuz olarak etkileyecektir. Egzotik saç tonları bu yıl kadınları fazlasıyla kendinden geçirecek. Geçen yıl başlayan saçların ucunda farklı renkler yeni yılda da moda olmaya devam edecektir. Yılın rengi diyecek olursak iddialı çikolata kahve ve kahverenginin tonları popülerliğini koruyacaktır. Bunun yanında gri saç rengi ile bol bol karşılaşacağız. Grinin tonları da saçlar üzerinde mükemmel duruşunu sergilemeye devam edecek.

Yeni Yıl Saç Kesimleri Nasıl Olacak
Yeni yıl saç modasında kesim şekilleri de sizin ilginizi çekecektir. Farklı saç renkleri ile birlikte kısa, kaküllü saçlar, bob ve lob saç modeller ön plana çıkmaktadır. Kısa kesim saçlarda kaküller önde ve rahatlık dikkati çekmektedir. Kısa saç modelleri genelde herkes rahatlıkla kullanabilir. Bunun yanında geçen yıldan bu yana devam etmekte olan bob saç modelleri de bu yıl hayatımızda olmaya devam edecektir.

Yurtiçinde ve dışında birçok ünlü de bob saç kesimini kullanmaktadır. Popüler olması da birazda bu yüzden olsa gerekmektedir. Bob kesim kulak hizasında küt saç şeklinde tanımlayabiliriz. Ön taraflar biraz daha uzun ve kulak mesafesinden öne doğru gelmektedir. Lob saç modeli de bob saç modelinin uzun halidir. Omuz hizasına doğru gelen saç modeli olup dünya genelinde Victoria Beckham modeli olarak da anılmaktadır. Bob saç kesimi kullanana tarz bir görünüm katmaktadır. Saç şekliniz bu modele uygun ise bir yere gitmeden önce zaman kaybı yaşamadan rahat hazırlanmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Günde ne kadar yürümek zayıflatır başlıklı makalemizde Günde ve Yürümek hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK