Yeni saç kesim modelleri

0
640

yeni saç modelleri

Geçtiğimiz yılın modası olan saç kesim modelleri detaylarında popülerleşmiş olsa dahi, 2016 saç modellerinde de bob ve lob saç kesim modellerine sıkça rastlanmak mümkündür. Herkes tarafından fazlasıyla sevilen bir trend olan bu modelin bu kadar kısa bir sürede biteceğini düşünemezdik elbette. Saç boyu ve saç rengi değişse bile temel saç kesim modeli kolay kolay değişecek gibi görünmüyor. Geçtiğimiz yıl sonunda itibaren küt saç kesimi diye bilinen saç kesim modelleri aslında bob ve lob saç kesimlerinin temelini oluşturmaktadır.

Pekâlâ, bob saç modeli nasıl bir modeldir, lob saç modeli nasıl bir modeldir? Bob saç modeli küt saç şeklidir ama boyu kulak hizasında biter. Lob saç modelleri ise, küt saç modelinin omuzlara kadar uzanan boylarda aldığı addır. Kısaca, bob ile lop modeli arasındaki bir tek fark, saç boylarıdır. Kısa saç ise bob, omuz hizasından uzun saç ise lob adını alır. 2014 yılının sonlarından itibaren trend olmaya başlayan ve 2015 yılının başlarında da bu sürdürmeyi başaran bob saç modelleri, saçların uzamasıyla birlikte lob saç modellerine yerini bırakmıştır.

Yurt içi ya da yurt dışındaki birçok ünlünün, bu saç modellerinin bu derece popüler olmasında tabii ki önemli bir katkısı vardır. Lob saç kesimi dendiği zaman aklımıza ilk gelen Victoria Beckham oluyor elbette. A kesim, ön taraflara doğru uzayan, bob saçlarıyla görmeye alışmış durumdayız Victoria Beckhamı. Özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip olan hanımlar için fazlasıyla uygun olan bu saç kesim modelini kullanan hanımlar elit ve tarz görünmektedir. Eğer saç tipiniz de bu saç kesim modelini kullanmanıza olanak sağlıyorsa hazırlanırken saçlarınızı hiç dert etmenize gerek kalmıyor çünkü hızlı bir şekilde hazırlanabiliyorsunuz.

Lob saç modeli ise, ilk anda Kim Kardashiandan bir başkası gelemiyor aklımıza. Siyah renkte boyatmış olduğu, yan kahküller ile görünümüne hareketlilik kazandıran lob kesim model saçlarıyla birçok insanın beynine kazınmış durumdadır. Açıkça söylemek gerekirse uzun saçlardan daha fazla kadınsı görüyorum bu saç kesim modellerini. Lob saç kesimine attırdığınız katlar aracılığıyla, saçlarınız ince telli bile olsa, daha dolgun ve hacimli gösterebilirsiniz.

Yeni Bob Saç Modelleri

Yeni Lob Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Tiroid kanseri nasıl tedavi edilir başlıklı makalemizde Kanser, kanser tedavisi ve Tiroid hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK