Yeni gelinlik modelleri

0
419

Yeni gelinlik modelleri

Yuva kurmak isteyenler için yeni yıl umut ve mutluluk getirmektedir. Evlenecek olan bayanların düşüncelerini giyecek oldukları gelinlik modelleri almaya başladı. Yeni yıl gelinlik modellerini incelemeye koyuldular bile. Gelinlik modellerine bakmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bir husus bulunmaktadır. Gelinlik modellerini seçerken vücut tipinize uygun olacak şekilde seçmeniz gerekmektedir. Modacılar da vücut tiplerine göre modelleri sunmaktadırlar.

Vücut Tipine Göre Gelinlikler
Armut tipi vücut kalçalar geniş, bel ince, omuz dar, göğüslerde büyük değildir. Bu vücut tipine sahip olan kişiler yarım kollu geliklik modelleri ile omuz genişliklerini arttırabilir. Straplez üzerine tül ve dantelden oluşan katmanlı gelinlikler zarif duracaktır.

Kum saati vücuda sahip olanların vücutları orantılıdır. Bu vücut tipine sahip olanlar tüm modelleri rahatlıkla kullanabilirler. Tam balık formunda olan gelinlikler çok hoş duracaktır.
Elma tipi vücuda sahip olanlar da göğüs, kalça ve bel ölçüleri birbirine çok yakındır. Karın bölgesi kilo almaya meyillidir ve göğüsler büyüktür. Derin dekolte olan modeller ve toparlayıcı korseler kullanmalıdırlar. Göğüs altından kemerli olan modeller güzel olur.
Atletik vücut bayanlarsa omuzlar geniş, kalçalar dar ve göğüsler küçüktür. Satenli, dantelli, dökümlü modelleri tercih etmelidirler.
Vücut tiplerinden sonra yeni yıl gelinlik modelleri bakmadan nasıl bir şeye bakacağınızı kararlaştırmışsınızdır.

Öne Çıkan Gelinlik Modelleri
Yeni gelinlik modellerinde renkler öne çıkmaktadır diyebiliriz. Gelinlikte renk mi olur demeyin. Beyazın tonları, uçuk gri ve pudra renkli gelinlikler öne çıkmaktadır. Herkesin istek ve düşüncelerine göre gelinlik bulmaları çok rahat olacaktır. Sade sevenler için sade ve şık gelinlik modelleri önde, vintage modelleri sevenler için düşünülmüş ve küçük ayrıntılar konularak muhteşem şıklıklar elde edilmiştir.

Dantelli ve işlemeli modeller de modern bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Uzun gelinlik modelleri kadar elbise şeklinde olan kısa gelinlik modelleride yeni yıl gelinlik modelleri arasında yerini almaktadır. Duvaklar bu yıl için daha kısa olarak düşünülmüş ve şapka tarzı duvaklarda bu tarzı sevenlerin ilgisini çekmektedir. Sırt dekoltesi her yıl olduğu gibi vazgeçilmezler arasında ve feminen işlemeler bulunmaktadır. Ayrıca renkli kurdele şeklinde kemerler de yeni gelinlik modelleri arasında bulunmakta.


.

Bir önceki yazımız olan Baş dönmesi hangi hastalığın belirtisi başlıklı makalemizde Baş Dönmeleri, baş dönmesi ve Vertigo hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK