Yağ yakan baharatlar

0
194

Bölgesel yağ yakan besinler

Yağ yakan baharatlar sayesinde bölgesel kilolarınızdan kurtulun. Aktarlardan veya evinizde bulunan otlar ve baharatları öğrenip günlük alışkanlıklarınıza kazandırın. Yağ yakan baharatlar sayesinde kilolarınızdan sağlıklı ve doğal bir şekilde kurtulmuş olacaksınız. Bölgesel yağ yakan baharatlar doğal açlık bastırıcı ve sindirim sisteminin işleyişini hızlandıran özellikleri sayesinde tokluk hissi verir açlığınızı azaltır.

Rezene iştahınızı bastırır, açlık hissini azaltır ve idrar söktürücüdür. Vücuttaki toksinlerin sıvı yolla atılmasını sağlar. Bu lezzetli bitki aynı zamanda çok iyi bir sindirime yardımcı ve etkili bir metabolizma uyarıcıdır. Bu sayede doğal olarak kilo kaybı teşvik eden, son derece etkili bir bitkidir.
Maydanoz doğal bir idrar söktürücüdür. Aynı zamanda karaciğer ve böbrekleri temizler. Sindirime yardımcıdır. Kilo kaybında destek verir.
Kimyon sindirime yardımcı olur. Metabolik fonksiyonları iyileştirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve kan akışını arttırır.
Kakule bitkisi sağlıklı sindirimi sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. Antispazmodik özelliğiyle iyi bir temojeniktir.
Zencefil sindirime yardımcı olan çok iyi bir idrar söktürücüdür. Şişkinliği azaltır ve kolesterol emilimini engeller. Termojenik özelliği sayesinde kilo kaybetmeyi kolaylaştırır. Vücut ısısını yükseltir.
Zerdeçal sindirime yardımcı olur, metabolik fonksiyonları iyileştirir ve vücutta yağ yakışını hızlandırır. Ayrıca antioksidan özelliklere sahiptir.
Tarcın kan dolaşımını arttırır ve fazla kilo ve obezite sağlığı üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Karın yağlarıyla mücadele etmenizi kolaylaştırır. Kötü kolesterol seviyesini düşürür. İnsülin direncini düzenler.
Hardal tohumu sayesinde yağ yakışını hızlandırır ve metabolizmayı tetikler. Kilo kaybetmede büyük yardımcınızdır.
Karabiber için sihirli biber de denebilir. Karabiberin vücuda 20 dakikalık yürüyüş etkisi yarattığı araştırmalarla belli olmuştur. Yağ yakışını hızlandırır.
Kırmızıbiber kilo kaybı için baharatların kraliçesidir. Metabolizmayı %25 hızlandırdığı araştırmalarla ispatlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Cilt bakımı çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel, bitkisel ürünler ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK