Vücut temizliği nasıl yapılmalı

0
184

vucut temizligi nasil olmali

Vücut temizliği doğum anıyla başlar yaşam boyu devam eder. Temizlik alışkanlığı kişinin ailesinden aldığı eğitime bağlı olarak farklılık gösterir. Bu yüzden hijyenin vücut temizliği için büyük önem taşır. Her kişi vücut temizliğinden kendisi sorumludur. Vücut temizliği ihtiyacını gidermek için küçük yaşta büyüklere ihtiyaç duyulmaktadır.
Tuvalet, yemek, içmek tüm süreçte temizliği alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir. vücut temizlik yalnızca gözle görünen pislikten kurtulmak değildir. Her gün insan kalktığı zaman yüz temizliği ve el temizliğini yapılması gerekmekte. İnsanın sahip olduğu serveti sağlık olduğunu söyleyebiliriz. İnsan maddi olarak zengin olsa da sürekli ağrı dolu günlerde bu varlık bir mana ifade etmez. Örnek olarak insanın bir diş ağrısı sorunu varsa, çok yiyeceği de olsa bunları yiyemezse bu yiyecekler mana ifade etmez. Bu nedenle vücudun her yerinde ayrı temizlik yapılması gerekir. Sabahları el, yüz, diş temizlenmeli, akşamları vücut ve diş temizliği gereken temizlik önlemleridir. Vücut temizliği uygulaması banyo yapmaktadır. Vücudun her yerinde temizliğini yapmış olacaksınız. Her gün duş yapan insanın vücudu sağlıklı olacaktır. Temizlik yapılırken su yeterli olmaz. Mutlaka cildine uygun olan PH sahip şampuan ve sabun kullanılması gerekmektedir. Bu araçları kullanmak için diş fırçası, sünger ve lif, ayak, el temizliği için fırça olması gerekmekte. Sağlıklı yaşam için temizliğine dikkat etmeniz gerekmekte. Temizliğe önem verildiği zaman sağlıklı olmak için önemli adım atılın. Televizyonda görülen süt banyosu yalan değil. Kuru ciltlere süt çok iyi gelir ve canlanma sağlar.

Sütten yararlanarak sağlıklı bir cilt bakımı nasıl olur
Temizleme Sütü; Gerginleşen ve kuruyan cilt Laktik asit sayesinde rahatlar esneklik kazanır. Sonrasında salatalık kullanarak cildi besleyip nemlendirebilirsiniz. Süt harika bir maddedir. Bebekleri beslediği ve büyüttüğü gibi cildi de gençleştirir.

Gergin ciltler için birebir
Sürekli cilt gerginliliği olanlar için bulunmaz nimet. Yarım kilo sütün içine bir damla kadar gül suyu ekleyin ve bir pamukla vücudunuza sürebilirsiniz. İçeriğinde olan laktik asit cilde ihtiyacı olan nemi verecektir.

Süt banyosu nasılyapılır?
Eğer evde küvet varsa tarifimiz tam size göre. Banyo suyuna istediğiniz kadar sıcak hazırlayın ve küvete doldurun. Sonrasında içine 300 gr süt tozu ilave edin. Eğer bulamıyorsanız bir litre kadar sütte dökebilirsiniz. Bununla beraber, birkaç damla badem yağı, birkaç damla gül suyu ve parfüm ekleyiniz. Krallara layık harika bir banyo yaparak cildinizi sevindirin.

Bir önceki yazımız olan Cilt bakımı çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel, bitkisel ürünler ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK