Siyah gözler için yüz makyajı

0
281

siyah gozler icin yuz makyaji nasil yapilir

Genetik olarak çok koyu kahverengi olan gözler halk arasında siyah olarak tabir edilir. Aslına bakacak olursak biyolojide siyah gözlü bir insan yoktur. Siyah denmesinin nedeni fark edilemeyecek kadar koyu olan koyu kahverenginin siyaha yakın olmasıdır. Yazımızda yine siyah gözlü tabiri kullanılacaktır. Siyah gözleriniz var ise ve yüz makyajınız ile gözlerinizi daha ön plana çıkarmak istiyorsanız siyah gözler için yüz makyajı yapmanız gerekmektedir.
Siyah gözler için yüz makyajı nasıl olmalıdır? Sorusunun cevabını vermeden önce vurgulamamız gereken nokta, öncelikle siyah gözlerinize uygun bir göz makyajı yapmanızın gerekliliğidir. Göz makyajınızı tamamladıktan sonra yüz makyajınıza geçebilirsiniz.
Yüz makyajı sırasında dikkat edilmesi gereken nokta ten rengidir. Eğer açık renk bir tene sahipseniz göz makyajınızı çok sade bir yüz makyajı ile tamamlayabilirsiniz. Bunun için açık renk bir fondöteni hafifçe yüzünüze uygulayabilirsiniz. Koyu kırmızı bir ruj ile de makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
Saçlarınızın sarı ve siyah olmasına göre de yüz makyajınızı şekillendirmeniz gerekecektir. Eğer sarı saçlara sahip iseniz pembe allıklar ve şeftali renklerinde fondöten ile yüzünüzün makyajını yapabilirsiniz. Tabi sarı saçlara uygun bir göz makyajı da yapmanız gerekecektir. Göz kapaklarınız için bu anlamda en uygun renk turuncu olacaktır.
Eğer ten renginiz esmer ise koyu kahverengi, kiremit kırmızısı, somon ve gri gibi fondöten renklerini tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarabilmesi adına koyu kahverengi rengi tercih etmenizi tavsiye ederiz. Son olarak dudaklar içinde fondöten ile uyumlu bir renk tercih edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Cilt bakımı çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel, bitkisel ürünler ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK