Sante form kimyasal peeling çeşitleri

Kimyasal Peeling Çeşitleri , Kimyasal Peeling Uygulamaları, Fiyatları, Cilt Bakımı Peeling Çeşitleri

0
103

kimyasal peeling çeşitleri

Estetik merkezlerinde uygulanan yöntemler arasında kimyasal peeling çeşitleri de yer almaktadır.

İnsanlar artık bakımlarına ve vücutlarında oluşan değişimlere karşı daha fazla tedbir almaya başlamışlardır. Bunun yanında vücutta oluşan çatlaklar, doğum sonrası oluşan lekeler, milalar, ciltteki yağlanmalar, derinleşmiş yüz kırışıkları, hiperpigmentasyon, akne skarları, yangın keratoz ve telenijektezailere, güneşin zararlı etkilerine fazlaca maruz kalmış deri için uygulanmaktadır. Çanakkale Sante Form Lazer Klinikte Estetisyen Burçin Burçe Toku ile bu tür sorunlarınıza çareler bulmaktadır. Çanakkale Sante Form‘a müracaat ettiğinizde sizin için en uygun olan yöntemler analiz edilerek uygulamaya başlanılmaktadır.

Kimyasal Peeling Yöntemleri
1. Fenol Peeling; Dudak etrafına, yanaklara ve alına uygulanan birkaç dakika gibi kısa bir zamanda deri sertleşerek beyaz renk almaktadır. Daha sonra örtücü zar kalınlaşır ve kabuk oluşturur. Fenol peeling karaciğerde inaktive edilir ve idrar yoluyla vücudumuzdan atılır.

2. Retinoik Asitle Peeling; bu yöntem kimyasal soymadan çok sonrasında gerçekleşecek olan komplikasyonları aza indirmek amacıyla uygulanmaktadır.

3. Rezorsin ile peeling; bu yöntem tek başına kullanıldığında yüzeysel soyma işlemi yapmaktadır. Epidermisi kalınlaştırmaktadır ve resorsin kullanımı pigment bozuklukları, sistematik absorbsiyon nedeniyle kısıtlı olarak kullanılmaktadır. Fi Estetik Çanakkale merkezimizde sizin vücut yapınıza göre analiz edilerek uygulanmaktadır.

4. Karbon Karı ile peeling; dondurma sonucunda doku değişiklikleri ile oluşturulan fiziko-kimyasal pleeling işlemidir. Rezorsine karşı hassasiyet olan olularda, yüzeysel yara izlerinde uygulanmaktadır.

5. Triklor Astetik Asit ile peeling; genelde kullanılan bir yöntemdir. Konsantrasyonuna göre kimyasal soyma işleminin derinliği ayarlanmaktadır.

6. Vitaminler; Vücudumuza yararlı olan ve ihtiyaç duyulan vitaminlerle düzenleme yapılmasıdır.

7. Alfa Hidroksit Asitler; bilinen adıyla meyve asitleridir. AHA’lar kollagen ve elastin dokusunu harekete geçirerek, yeni baştan üretim yapılmasını, cildin çok belirgin derecede gergin daha iyi durumda, yumuşak olmasını sağlamaktadır. Sert olan deri hücrelerinin çözülmesini sağlayarak daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Tıkanık olan gözenekler açılır ve zararlı maddeler dışarı atılır. Dokularda oluşan yara izlerinin kapanmasını sağlar, deriye renk veren pigment maddesinin düzenini sağlar. Kullanım yönünden avantaj sağlamaktadır. Stabil, kokusuz, renksiz, suda çözülebilir, toksit değildir.

Bir önceki yazımız olan Göz kuruluğu hangi hastalığın belirtisi başlıklı makalemizde Göz kuruluğu, göz sağlığı ve Gözyaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK