Saçların hızlı uzaması için

0
204

 

Saçlar bir bayanın en önemli aksesuarıdır adeta saçların sağlıklı ve güzel görünmesi bayanların kendilerini iyi hissetmesi ile doğru orantılıdır. Saçlarınızın hızlı uzaması için dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar hakkında size faydalı bilgiler sunacağız bu makalemizde…

1- Saçların hızlı uzaması için kırıklardan kurtulmanız gereklidir. Eğer saçınızdaki kırıklar ile savaşmakta başarısız iseniz ne yazık ki saçlarınızı uzatmakta da başarısız olursunuz. Saç dökülmelerini önlemelisiniz bu nedenle geniş dişli taraklar kullanın ve sıkı sıkı yapılan saç örgülerinden kaçının.

2- Saçlarınızın hızlı uzamamasının nedenleri arasında çevresel faktörler ve stres de bulunmaktadır. Kirli hava ve zararlı kimyasalların bulunduğu saç bakım ürünlerine karşı dikkatli olun. Bilmediğiniz ve bitkisel olmayan ürünleri kullanmayınız. Uykusuzluk stres gibi sorunlarda saçınızın sağlığını etkilemektedir.

3- Saçlarım hızlı uzasın bir an önce sağlıklı güzel uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız bitkisel yağların önemini öğrenmeniz gereklidir. Saç uzatmak için bir takım bitkilerden ve şifalı otlardan yararlanılır bunu zaten biliyoruz. Bu yağlar genellikle, ısırgan otu, papatya, biberiye gibi pek çok bitkiden meydana gelir.

4- Daha hızlı uzayan saçlar için beslenmenize dikkat etmelisiniz. Sağlıklı bir diyet, bütün vücudunuz için gerekli ve sağlıklı olmanız için gerekli olduğu gibi saçınız içinde oldukça gereklidir. Bu nedenle yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz. Gün içerisinde mutlaka meyve, sebze, tam tahıllar ve bol miktarda su (günde en az 8 bardak) tüketmelisiniz.

5- Saç uzatmak için diğer bir sır da hazırlayacağınız diyete mutlaka vitaminler eklemektir. Yerinde bir vitamin hapı seçimi ile saçınız gerekli şekilde beslenecek ve hızla uzayacaktır. Biotin bu vitaminlerin başında gelir. Bir B vitamini türevi olan biotin saçlara olduğu kadar, cilt ve tırnaklar için de oldukça faydalıdır. Eczanelerden kolaylık ile bulabileceğiniz bu kapsülleri doğrudan kullanabilir ve ya şampuan ve saç kreminize ilave edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt bakımı çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel, bitkisel ürünler ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK