Meme ağrısı neden olur

0
321

 
Memede oluşan ağrılar iki grupta incelenmektedir. Birincisi periyodik zamanlı meme ağrılarıdır. İkincisi ise devamlı olarak görülen meme ağrılarıdır.
Periyodik zamanda oluşan meme ağrısının nedeni menin hormonlara duyarlı olmasından kaynaklanmamaktadır. Memelerin süt vermesi için harekete geçiren östrojen hormonlarıdır. Bu hormon memedeki süt üreteçlerinin çoğalmasına ve çalışmasına neden olur.

Devamlı olan garılar ise memede ki normal olmayan durumlar dolayısıyla oluşan ağrılardır. Genellikle kırk yaş üstündekilerde ortaya çıkar.
Meme ağrısı bazen meme kanserinden de kaynaklanıyor olabilir. Meme kanseri olan kişilerde genellikle meme ağrısı durumu saptanır. Meme ağrıları durumunda göğüs uçları kahverengileşir. Meme ağrıları memedeki şekil bozukluklarından da kaynaklanabilir. Bu şekil bozukluklarından dolayı memede ağrılar görülür.

Meme ağrısı neden olur

Meme ağrıları kişinin göğüs uçlarının zarar görmesinden dolayı da ağrıyabilir. Meme ağrısı dolayısıyla geceleri rahat uyuyamamak bile mümkündür. Bu durumdan dolayı meme ağrısının ciddi bozukluklara yol açtığını da söyleyebiliriz. Meme ağrıları durumunda ciddi bir ultrasonografi çektirmekte fayda vardır.
Memem ağrıları genel olarak meme ve göğüs etrafının bir tür şiddetli hastalık ve durumla karşı karşıya gelmesinden dolayı ağrıyabilir. Meme ağrılarına silikonlarda sebep olmaktadır. Bir ameliyat sonucu yerleştirilen bu silikonlar kaşıntı ve ağrılara genellikle sebep olur. Tıp çok ilerlemiş olmasına rağmen birçok meme ağrısının bazen sebebini bulamamaktadır. Uzaman doktorlar tarafından muayene ediliyorsanız mutlaka gerekli sonucu alırsınız.

Meme ağrıları gayet ciddiye alınması gereken bir konudur. Meme ağrılarında dikkatli olunursa daha ciddi hastalıklar lamdan hemen bulunabilir. Meme ağrısı birçok hastalığın yan belirtileri olarak görülebilir. Hamile bayanlarda bebeklerini emzirirken dikkatli olmaları da tavsiye olunur. Bebekler emzirirken meme uçlarına ve göğse zarar verebilmektedir. Dişleriyle ezebilmektedirler. Bu konumuzda meme ağrıları neden olurile ilgili bilgiler verdik. Bir daha ki yazımız da görüşmek üzere.

 Meme kanserinin nedenleri

 

Bir önceki yazımız olan Cilt bakımı çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel, bitkisel ürünler ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK