Mankenlik için ideal ölçüler nelerdir

0
177

Mankenlik İçin İdeal Ölçüler Nelerdir

Manken olmanın ilk şartı onu istemek ve kendine güvenmektedir. Ailenizin desteği de sizin emin adımlar atmanızda destek olacaktır. Manken olmak isteyen birinde en aranan özellik ise podyumda yürümek için uzun bacaklı olmalısınız. Kendinizi değil elbiseyi gösterecek bacak ölçülerine sahip olmanız gerekmektedir. Boy olarak ise en ideal boy 1.80’dir. Manken olmaya karar verdikten sonra ailenizin desteği ve aynı zamanda gösterdiğiniz sabır ve tavırlar en önemli unsurlardandır.

Çıkacağınız bu yolda asla aceleci olmamanız gerekmektedir. Manken olmak isteyen kişi vücut ölçülerine dikkat etmelidir. Bir ajansa başvuru yaptıktan sonra ajansın vermiş olduğu formdaki ölçüleri daima korumak zorundadır. Mankenlikte yüz güzelliğinden çok vücut güzelliği önemlidir. Manken olmak için 90-60-90 olmak gerekli değildir. Standart beden ölçüleri 36-38’dir. Erkek mankenlerin kaslı bir bedene sahip olma çabası anlamsızdır. Geniş omuzlu olmak elbiseyi en iyi şekilde taşıyacak beden ölçülerine sahip olmak yeterlidir. İdeal diye bir kavram söz konusu değildir. Her modacının kendi anlayışına göre manken olmanın ideal ölçüleri vardır bu yüzden ideal ölçüler modacıya göre değişkendir.

Mankenliğin temel prensibi elbiseyi ve kıyafeti tanıtabilmektir. Dar kalçalı olmak ta mankenlikte aranan özelliklerdendir. Manken olmak için bir diğer unsur da genç olmaktır. Manken olan kızlarımızın amacı elbiseyi ön plana çıkarmaktır kendilerini değil bu yüzden çoğu kızımız mankenliği yapamamaktadır. İdeal bir erkek manken olmak için 1.85 ile 1.90 arasında boy ölçülerine sahip olmak gerekmektedir. Uzun boylu insanlar daha gösterişli olurlar. Bununla beraber düzgün bir vücuda sahip olunması gerekmektedir. Manken olmak için vücut ölçülerinin dışında göze hitap şekliniz de çok önemlidir.

Araştırmalara göre mankenlik için göğüs çevresi ortalama 81.83 cm, boy 170 cm, bel çevresi ise 66 cm olmalıdır. Aynı zamanda mankenlikte esnek vücut hatlarına sahip olmanız gerekmektedir. Manken olmak isteyenlerin bu noktalara çok dikkat etmesi gerekiyor. Genç olmak ve aynı zamanda istenilen ölçülere sahip olmak manken olmanıza yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bacaklarda titreme neden olur başlıklı makalemizde bacak, Bacakda Titreme ve Bacaklarda halsizlik hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK