Manken olmak için şartlar

5
550

manken olmak icin sartlar

Güzel bir vücut manken olmak için aranan ilk şarttır. Manken olmak isteyen bir kızın beden ölçüleri ideal olarak 36-38 arasında olmalıdır. Bu şart her dönem manken olmak için gerekli bir şart değildir.

Mankenlik de zamanın modasına göre değişkenlik göstermektedir. Bir zamanlar sıfır beden beden ölçüleri moda durumundaydı. O dönemlerde mankenlik için şartlar olarak sıfır beden ölçüsü aranmaktaydı. Uzun bacak, 1.80 boy, ufak göğüsler ve ufak kalçalar manken olmak için gerekli şartların başında gelmektedir. Mankenlikte güzel bir yüze ihtiyaç yoktur. Zaten en güzel vücut tipine sahipseniz bir de yüzünüz çok güzel ise dünya çapındaki bir Top Model olarak nitelendirilirsiniz.

Manken olmak için gerekli şartlar arasında fotojenik bir yüz de gereklidir. Kameralar karşısında ve podyumda etkileyici bakışlarla üzerinizdeki kıyafetleri tanıtmanız mankenliğin özündendir. Bu nedenle manken olmak istiyorsanız kesinlikle etkileyici bir bakışa sahip olmanız gereklidir.
Manken olmak için aranan şartlar arasında düzgün bir diksiyon ile akıcı konuşabilmek de yer almaktadır. Mankenler sürekli göz önünde olan ve kameralar karşısına geçen insanlardır. Bu nedenle toplumdaki genç kızlar tarafından örnek alınırlar. Güzel konuşmak bu nedenle önemlidir.

İyi bir mankenin duruşu, yürüyüşü ve beden dili de son derece mükemmel olmalıdır. Bu özellikler de manken olmak için gerekli şartlar arasındaki yerini almıştır. Mankenlik kesinlikle yüksek öz güven gerektiren zor bir meslektir.

Bir önceki yazımız olan Cilt bakımı çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel, bitkisel ürünler ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

5 YORUMLAR

  1. 1,90 boyum var 75 beden göğüslerim ve 60 kalçalarım sizce manken olmak için şartlarım uygun mu?

  2. ModaSky ‘ a kayıt olarak Fotoğraflarınızı paylaşın en kısa sürede ordan sizlere ulaşırlar sizde kurumsal olanları değerlendirirsiniz.