Lenf drenaj nedir faydaları nelerdir

Lenf Drenaj Faydaları, Lenf Drenaj Faydaları Nelerdir, Lenf Drenaj Masajı Faydaları, Nasıl Yapılır

0
117

sante form lazer

Estetik merkezleri tarafından sık dile getirilen bir sistem bulunmaktadır.

Lenf Drenaj denilen bu sistem ile vücudunuzda biriken ödemlerin atılması, hücre ve dokulara besin taşıyan beyaz kan dolaşımıdır. Sağlıklı bir şekilde vücudumuzun besin değerlerini alması için ve en çok rağbet gören selülit yöntemleri arasında yer almaktadır.  Estetisyen K. Burçe TOKU, lenf dolaşım sisteminin hızlanmasının yaşam kalitemiz açısından çok önemli olduğunu vurgulamaktadır. Vücudumuzda lenf sistemi ne kadar hızlı olursa vücutta biriken zararlılara da o kadar az maruz kalacağını belirtmektedir.

Lenf Drenaj Hangi Tedavilerde Kullanılmaktadır
Genellikle hastalık sonrasında vücutta oluşan ödemlerde, selülit gidermede, zayıflama tedavilerinde destekleyici olarak, hamilelik sonrasında oluşan varislerin giderilmesinde destekleyici olarak ve de nekehat dönemi sonrası, vücutta biriken toksinlerin atılmasında tedavi edici ve destekleyici olarak kullanılmaktadır.

Bu uygulama bazı kişilerde daha dikkatli olarak uygulanmaktadır.  Çanakkale Santeform lazer olarak bunun bilincindeyiz. Lenf Drenaj; yüksek tansiyon hastalarında, hemeroid hastalarında, diyabet hastalarında, kemik erimesi hastalarında hekimimiz tarafından kontrollü olarak yapılmaktadır.

Lenf Drenaj Hangi Bölgelerde Uygulanmaktadır
Lenf Drenaj uygulaması tüm vücudunuzu saran bir tedavi şeklidir. Bu nedenden dolayı vücudunuzun tamamına uygulanmaktadır. Şu şekilde ifade edebiliriz bu uygulama tüm vücudunuzu kapsamaktadır.
Lenf Drenajın seans sayıları tedavi türüne göre ve kişilere göre farklılık göstermektedir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığı zaman seans sayısı asıl tedavi türüne göre belirlenmektedir. Selülit tedavilerinde 10-15 seans sonrasında ancak sonuç alınabilmektedir. Fakat Lenf Drenaj masaj uygulaması olarak önem arz etmekte olup besinlerin sağlıklı bir şekilde damarlardan taşınmasını sağlamaktadır.

Lenf Drenaj masaj seansları 20 ile 25 dakika arasında sürmektedir. Kişilerin durumlarına göre 2 ya da 3 günlük aralıklar ile uygulama yapılmaktadır.

Genelde lenf drenajın vücuda zararlı olup olmadığı merak edilmektedir.  Çanakkale Sante Form Lazer olarak bu masaj sisteminden dolayı meydana gelen şikayetlere rastlamadığımızı belirtelim. Lenj Drenaj uygulamasında kesinle ağrı ya da acı duymazsınız. Hatta masaj esnasında kitap bile okuyabilirsiniz. Sonrasında da sizi sarsacak veya neden olacak bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Siyah noktalardan doğal yollar ile kurtulma başlıklı makalemizde doğal, siyah nokta ve siyah noktalar hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK