Kol uyuşmasına ne iyi gelir

0
4114

 
Kol uyuşması her kişinin yaşadığı ama umursamadığı bir durumdur. Kol uyuşmasına iyi gelen birçok yöntem mevcuttur. Bunar masajlar bitkisel tedaviler ve uzman onaylı ilaçlar olarak üç gruba ayırabiliriz.

Kol uyuşmasına iyi gelen tedavi yöntemleri

1. Masajlar vücuda iyi gelebildiği gibi kol uyuşmalarına da iyi gelirler. Kol uyuşmaları yüzünden birçoğumuz geceleri dahi uyuyamayabilir. Bu yüzden direk kola uygulanan bir masaj yöntemi iyi gelecektir. Kolumuzu hafif ılık bir suda bekletebiliriz. Kolumuzda ki çekilen damarların gevşemesini sağlayacaktır. Bunun süresi kişiden kişiye değişebilir. Daha sonrasında nemlendirici ürünlerle kolun yorgunluğu giderilmelidir. Kolun yorgunluğu giderildikten sonra başka bir kişinin yardımıyla kola masaj yapılmalıdır. Bu masaj kolun her iki tarafına da uygulanmalıdır. Yapılan masajın dairesel biçimde yapılması tercih olunur. Çünkü dairesel biçimde yapılan masajlarda koldaki kan dolaşımı hızlanacaktır. Kol kendini biraz daha güçlü hissedecektir. Masaj bittikten sonra kolumuzu rahatlayıcı bir kremle beslediğimiz bir bezle sarmalıyız. Kolumuzu masajdan sonra sarmak iyi olacaktır. Kol uyuşması daha da çabuk üzerimizden geçecektir. Kol uyuşmasını geçirmek için gayet etkili bir yöntemdir. Kol uyuşmasını geçirmenin diğer bir yöntemi ise sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer spor yapmaktır. Bu spor kolları ve elleri çalıştıracak şekilde hareketler içermelidir.
2. Bitkisel tedavilerle kol uyuşmasına iyi gelecek çözümler üretmek mümkündür. Bunu insan vücudunu rahatlatan yağlar ve cildin yorgunluğunu alan malzemelerle yapmak mümkündür. Bitkisel tedavilerin düzenli olarak uygulanması önemlidir. Zeytinyağı ve çilekle ilgili bir karışım yapabilirsiniz. Bu karışımı kolunuzun her iki tarafına da sürüp bekletin bunu gece yatmadan önce yaparsanız daha iyi olacaktır. Bunun sonrasında kol uyuşmasının her geçen gün azaldığını fark edeceksiniz.
3. Uzman onaylı ilaçlar bir hastaneden veya doktordan tavsiyeyle alacağınız ilaçlardır. Doktorlar bu konuda gerekli tavsiye vereceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Cilt bakımı çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel, bitkisel ürünler ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK