Keratin saç bakımı

0
121

Keratin saç bakımı

Saç düzleştiricisi, kimyasal içeren bakım ürünleri ve boya gibi çeşitli uygulamalar nedeniyle saçlar ihtiyacı olan keratini kaybederek soluk, cansız ve sağlık bir görünüme ulaşırlar. Bu işlemler tekrarlandıkça içinden çıkılmaz bir durumda bulursunuz kendinizi. Fakat son zamanlarda moda olan keratin saç bakımı sayesinde saçlarınızı düzleştirerek daha parlak ve hoş görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Hangi Saçlara Keratin Bakımı Uygulanabilir?
Saçlarınıza boya, kimyasal işlemler, nem, kirli hava ve düzleştirici ve maşa gibi aletler saçın keratininin olumsuz etkilenmesine ve saçların cansız görünmesine yol açar. Saçlar aşırı yıpranmış, kurumuş ve ana halini kaybetmeye başlamışsa; mesela kıvırcık saçlarınız dalgasını kaybetmişse keratin saç bakımı sizin için uygun bir bakım olacaktır.

Keratin saç bakımı yıpranan saçlarınızı onarır ve saçlardaki incelmiş kısımları doldurur. Keratin, saçın ana halinde bulunan bir madde olduğu için, yıpranan saça uygulanabilecek en etkili bakım yöntemidir. İşlem gören, hasarlı saçların keratin miktarı azaldığı için, boşlukları doldurmak ve dolgun bir görünüm kazandırmak için keratin yüklemesi kesinlikle şarttır. Gür, düz ve sağlıklı bir saçınız olsun istiyorsanız keratin saç bakımını tercih edebilirsiniz.

Keratin Bakımı Neden Yapılmalıdır?
Zaman geçtikçe daha çok kişi tarafından tercih edilen keratin saç bakımı ya da keratinli saç bakım ürünleri saçların güçlenmesi ve iyi bir görünüme ulaşması için en iyi yöntemlerin başında gelir.

Peki, keratin bakımı niçin gerekli görülür?
· Kıvırcık ve dalgalı saçların uzun bir süre düzleştirilmesi için
· Yıpranan saçları onarmak ve güçlendirmek için
· Parlak, gür ve sağlıklı saçlar için

Keratin Saç Bakımı Nasıl Uygulanır?
Bu bakımı uzman birine yaptırmanız önemlidir. İlk olarak saçlar keratin saç bakımının özel şampuanı ile yıkanarak durulanır. Yıkama işleminden sonra saçlar 3-5 dakika bekletilir. Daha sonra keratin yüklemesine başlanır. Keratin saç bakım ürünü saçın her tutamına boydan uca kadar sürülerek belli bir süre bekletilir ve fön makinesiyle kurutulur. Sonra maşa ile güzelce düzleştirilir, nemlendirici, bakım kremi ve şampuan ile tekrar yıkanır.

Bu uygulamadan sonra saçları en az 3 gün yıkamamak gerekir. Keratin ile düzleştirdiğiniz saçların kalıcı olması için özel şampuan ve bakım ürünleri kullanılması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Çikolata kisti belirtileri nelerdir başlıklı makalemizde Çikolata Kist, Çikolata kisti ve Çikolata kistleri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK