Kasık fıtığının zararları

1
471


Kasık fıtıklarının kişiye zarar vermesi ameliyattan dolayı ve bundan öncesi olmak üzere iki gruptur. Kasık fıtığında ameliyatı öncesinde hastalığın üzerimizde olmasından dolayı sıkıntı ve stres vardır. Kasık fıtığı insan vücudunda ağrı ve sızıyla ilk etapta zararlıdır. Daha sonraları ise o bölgede zorluklar yaratmaktadır. Kişinin hareketlerini bile zorlaştırabilecek seviyelere gelebilir.

Kasık fıtığı hamile bayanlarda hamileliklerinin daha da zor geçebilmesine zemin hazırlar. Kasık fıtığından dolayı kasık fıtığının verdiği ağrıdan dolayı sinirli gergin olan anneler bir kahve içmiş kadar her sinirlenişlerinde zarar verirler.
Kasıkta en zararlı olan durum fıtığın boğulmasıdır. Bu gibi durumlarda ölümcül tehlikeler bile ortaya çıkabilir. Bu boğulma esnasında damarlar sıkışır ve bundan dolayı kan da yavaşlama meydana gelir. Ve kan akışı durabilir. Bu kan akışı zorluğu biraz zaman geçtikten sonra kangrene dönüşebilir. Kangrenden dolayı diğer organlarda zarar görür. Bağırsaklarda iltihabın oluşmasına neden olur. Karın fıtığındaki iç çeperinde iltihaplanmasına neden olabilir. Bu iltihaplanma esnasında gerilir ve fıtık küçülme olasılığını kaybeder. Kasık fıtığından dolayı bazı hastalıklarda baş gösterebilir. Bunlar hafif olsa da yine sorun yaratır. Kusma, karın ağrısı gibi etkilerdir. Bu etkilerin yanı sıra midede şişkinliğe de sebep olur.

Ameliyat kasık fıtığın boğulması durumunda gereklidir. Kasık fıtığı zararlarında bu noktadan sonra bağırsakların kurtulması gereklidir. Acil bir tıbbi operasyon gerekmektedir. Bu operasyon kişinin hayati tehlike yaşamasını engellemektedir.
Bu operasyonun ardından kişide yan etkiler görülmesi normaldir. Kişinin kusma belirtileri artmaktadır. Kişide halsizlik durumu da görülebilir. Kasık fıtığı zararları ameliyat sonrasındaki etkileri ile de zarar vermektedir. Kasık fıtığı ameliyatını da yapacak doktorun iyi seçilmesi gerekir. Kasık fıtığı zararları kişinin sosyal yaşamını bu yönleriyle ileri düzeyde etkilemektedir. Bu yüzden kasık fıtığı ilerlemeden bunun çaresine bakılması iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Cilt bakımı çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel, bitkisel ürünler ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM