Kalça toparlama ve sıkı kalçaların sırrı

3
274


 
Kadınlarda güzellik adına ön plana çıkan noktalar bellidir. Yüz güzelliği, kalça ve göğüslerdir. Kalçalarınızı güzel ve çekici hale getirmek için çok fazla bir uğraşa ihtiyacınız yok. Sıkı ve dar kalçalara sahip olmak istemez misiniz? Sarmış ve kötü bir görünüm haline gelmiş kalçanızı düzene sokmak için bu yazıyı okuyup uygulayın ve birkaç haftada kalçalarınızı istediğiniz forma sokun. Biraz bakım, biraz sabır, biraz egzersiz ile seksi kalçaların sırrını çözecek siniz.
Su: günde 2,5 litre su için. Su sağlık açısından çok önemlidir. Cilt ve sindirim sistemini düzenleyici özelliği ile size fayda sağlayacaktır.

Kalça kaslarını çalıştırın: sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmak için yaptığınız egzersizlere dikkat edin. Doğru egzersizi doğru bölge için kullandığınızda egzersizlerin faydasını görebilirsiniz. Yere sırt üstü uzanarak kalçanızı 10 kere kaldırıp indirin. Daha sonra yukarıda 10 saniye kadar tutun. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın. Bunun dışında yüzme, yürüyüş özellikle de bisiklete binmek de kalçalar için önerilen egzersizler arasında yer alıyor.
Masaj kalçalar için de çok yararlı. Piyasada satılan masaj aletleri ile yapabileceğiniz gibi suyla da masaj yapabilirsiniz. Özellikle soğuk suyun basıncı kalçalarınızın sıkılaşması için ideal.

Sıkı kalçalar için ve sıkı bir vücut için tuzdan uzak durun:
masa başında çalışıyorsanız kilo almanıza büyük bir etkendir. Daha dikkatli yemekler seçerek formunuzu korumaya özen gösterin. Masa başında çalıştığınız için alınan kiloların büyük bir kısmı kalça bölgesinde birikiyor. Asansör yerine merdiven kullanın. Zamanınız oldukça yürüyüş yapın. Kalça egzersizlerini ihmal etmeyin.Tuzlu yiyecekler tüketmeyin. Aşırı tatlı yiyeceklerden kaçının.

Bir önceki yazımız olan Migren atakları ve migren ağrısına çözümler başlıklı makalemizde migren, migren atakları ve migren nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

3 YORUMLAR

  1. Paylaşım için teşekkürler… Yazılarınızı beğenerek okuyorum… Sizi takip etmekden zevk alıyorum. resimdeki gibi kalçalarım olsa beni beğenmeyen erkek olur mu açaba? ne düşünüyorsunuz

  2. basenler ve kalçalar biz kadınların erkeklere karşı en güçlü silahımız. doğru kullanıldığı taktirde, onun içinde sıkı, seksi kalçalar için ne gerekiyorsa yapmalıyız.