istenmeyen tüylere doğal çareler ve çözüm önerileri

0
133


 
Vücudunuzun pürüzsüz olmasını sağlamalısınız. Bayanların en çekici yönü tüysüz bir vücuda sahip olmaktır. İstenmeyen tüyler genel olarak, göbek, bacak, omuz, göğüs ve omuz bölgesinde çıkan tüylerdir. Belirgin olarak yüz hatlarınızda da çıkmaya başlayan tüyler vardır. Bunların tümünden kurtulmanın birkaç yöntemi var. Yüz bölgenizde çıkan tüyleri makyaj yaparak kapatmak bir çözüm değildir. Bacak, basen, bölgelerine uyguladığınız ağda gibi operasyonlar tüylerin zamanla çoğalmasına neden olacaktır. Göğüs, omuz ve göbek bölgelerine tüy dökücü kremler uygulanıyor.
Doğal yöntem: günde 2 fincan içilen nane çayı kıl ve tüyleri azaltıyor. Belirgin olan koyu renkli tüyleri yok ediyor.
Bitkisel içerikli tüy dökücü kremler kullanın.
Jilet vücudunuzda kullanmamaya dikkat edin.
Nano isimli kremi kullanabilirsiniz. % 90 oranında tüylerde azalma sağlıyor.
İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Yolları
1 – Bazı bölgelerdeki tüylerinizden kurtulmak için jilet kullandınız ve sonrasında sıyrıklar ve kızarıklıklar oluştu. Bu sıyrık ve kızarıklıklardan kurtulmak için şap taşı kullanmanızı öneririz. Tüm aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz şap taşı kızarıklığı ve sızıyı azaltır.
2 – Tüylerinizi alırken tıraş jeli kullanmak istemiyor iseniz bebe yağı kullanmanız cildinizde oluşacak kızarıklıkları ve tahrişleri önleyecektir.
3 – ağda yaptınız ve sonrasında cildinizde sızı ve kızarıklık oluştu. Bu kızarıklık ve sızıları bir torba içerisine koyacağınız buzu sızlayan bölgenin üzerinde gezdirerek veya o bölgeye badem yağı sürerek yok edebilirsiniz.
4 – tüylerinizi aldıktan sonra sık sık kıl dönmesi sorunu yaşıyorsanız duş esnasında kıl dönmesi oluşan bölgeyi kese yardımı ile ovarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz.
5 – Tüylerinizi aldıktan sonra cildinizi mutlaka nemlendirin. Nemlendirme ile oluşacak kurulukları ve pul pul dökülmeleri önleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Migren atakları ve migren ağrısına çözümler başlıklı makalemizde migren, migren atakları ve migren nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK