İpek kirpik uygulaması nasıl yapılır

İpek Kirpik Uygulaması, İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır, Nedir, Zararları, Faydası, Çeşitleri, Nelerdir, Hakkında,

1
232

İpek kirpik uygulaması nasıl yapılır

İpek Kirpik Uygulaması
Her kadın için kirpiklerinin güzelliği büyük önem taşır. Kirpikler sayesinde kadınlar birçok duygularını ifade edebilirler.

Gözlerin güzelliği ve bakışların derinliği kirpikler sayesinde ortaya çıkar. Bu nedenle her kadın sahip olmak istediği kirpikler yoğun ve güçlü kirpiklerdir. Takma kirpiklere oranla çok daha uzun süreler kalıcılık etkisi olan ipek kirpik uygulaması; deniz, havuz, uyku ve gözyaşına karşı oldukça dayanaklıdır ve minimum 90 gün boyunca takılı kalabilir.

İpek Kirpik Uygulama Türleri
Uygulama işlemi kirpiklerin teker teker yapıştırılması şeklinde yapılmaktadır ve 3 tür ipek kirpik uygulaması vardır. Bunlar; Mink, tekli ve 3D ipek kirpik uygulamaları şeklindedir.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanıyor?
• İşleme başlamadan önce varsa yüzdeki makyajın temizlenmesi ve kalıntı kalmaması önemlidir. İşlemden önce 48 saat boyunca gözlerini ovuşturmaktan kırpık kıvırmaya yarayan aparatlardan uzak durmalısınız.

İpek kirpik uygulaması boyunca gözlerinizi kapatmalı ve lenslerinizi çıkarmalısınız.

• Tek tek bütün kirpiklerin üstüne gelecek şekilde 1 tane ipek kirpik takılmaktadır. Değişik boydaki kirpikler kullanılmalıdır ki doğal bir görünüme ulaşılsın.

• Yapıştırıcı miktarı az veya çok olmamalı miktarı yeterli seviyede olmalı aksi takdirde topaklanmalara neden olabilir.

İpek kirpik uygulamaları birbirine çok sık aralıklarla uygulanmamalı aksi takdirde kurumadan yapışıp kalırlar.

İpek Kirpiklerin uygulama işlemi biter bitmez kurutucu yardımıyla kurutulmalı ve gözler hemen açılmamalıdır. Aksi takdirde yapıştırıcı gözleri yakar.

• Uygulama en fazla 2 saat içinde tamamlanır. Uygulanan ipek kirpiklere 24 saat süresince su değdirmemeye çalışmalısınız ve 48 saat rimel kullanmamalısınız.

İpek kirpik ne kadar kalıcıdır?
Uygulayan kişiye ve uygulanan yapıştırıcının kalitesine göre ipek kirpik 80-90 günlük bir kalıcılık sağlamaktadır.

İpek kirpikler nasıl çıkartılıyor?
İpek kirpikleri çıkarmak istiyorsanız hangi uygulama şekliyle yapıldığını bildirmelisiniz çünkü çıkarma işleminde uygulamaya uygun olan çıkarıcı losyon kullanılmalıdır. İpek kirpik çıkaran losyon ile ayrı ayrı çıkarılır ve bir zararı bulunmamaktadır.

İpek Kirpik Fiyatı
İpek kirpik uygulamasında fiyat kişi, kirpik yoğunluğu ve kullanılacak malzemeye göre değişir. Genelde 70-250 arasındadır ve fiyat güzellik merkezlerinin yapacağı kampanyalara göre değişiklik göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Bal ile güzellik nasıl elde edilir başlıklı makalemizde bal, Bal ile Güzellik ve Bal maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

  1. Sırf para kazanmak için kalıcı makyaj ve ipek kirpik uygulaması birçok güzellik salonunda biçimsizce yapılıyor. Bu işi eli yatkın kişilerde yapıyor olmayanlarda… Yaptırdığınız kişi ve güzellik merkezi çok önemli…
    Çanakkale’de bu işin en iyisi çanakkale lazer epilasyon & güzellik merkezinde çalışanı Kadriye Burçin TOKU…