Gül hastalığı nasıl geçer

Gül Hastalığı Nasıl Geçer, Gül Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir, Teşhis Edilir, Ne İyi Gelir, Belirtileri, Nelerdir

0
114

Gül Hastalığı Nasıl Geçer, Gül Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir, Teşhis Edilir, Ne İyi Gelir, Belirtileri, Nelerdir

Gül hastalığı sıkça rastlanan ve yeni teni aşırı derecelerde hassas olan insanlarda görülen bir hastalıktır. Derinin kızarmasıyla başlar ve pembe lekeler ile kendini belli eder.

Gül hastalığı Tedavi edilebilmesi için hastalığa neden olan etkenin ortadan kaldırılması ve uzak durulması gerekir. Gül hastalığı en çok yüzde görülür. Bunun dışında vücudun herhangi bir yerinde de görülebilmektedir. Tedbir alınmadığı takdirde geçmeyen kızarıklıklara sebep olurlar. Sinir bozuklukları, güneş ışınları, yanlış tüketilen ve kalitesiz kozmetik ürünleri nedeniyle oluşur. Gül hastalığının tedavisi uzun sürer bu nedenle hasta sabırlı olmalıdır.

Gül hastalığı Tedavi için yapılması gereken ilk şey derinin hasar görmesine neden olan etkenlerden korunması gerekir. Örneğin güneş ışınlarına maruz kalmak, kalitesiz kozmetik ürünleri kullanmamak, sinirlerinizi yıpratmamak gibi hususlara özen göstermelisiniz.

Gerekli önlemler alındıktan sonra var olan duruma göre hastalığa yakalanmış kişilerin derisi incelenmelidir. Ondan sonra hastalığı tedavi etme sürecine başlanabilir. Sıkça uygulanan bu iyileşmeler antibiyotik losyonlar ya da antibiyotik haplardır. Alınan ilaçlar ciddi olumsuzluklara neden olabileceği için kesinlikle doktor tavsiye etmeden herhangi bir ilaç kullanmamalısınız.

Hastalığın derecesine göre ve hasta olan kişinin arzusu yönünde lazer tedavisi da uygulamak tercih edilebilir. Lazer tedavisinde esneyen ve deri üzerinde kızarmalara sebep olan damarlar ortadan yok edilir. Bir, bir buçuk ay aralıkla ile 2-3 kez lazer uygulamalarına devam edilir ve sorunlu tüm damarlar ortadan kaldırılır.

Lazer uygulaması yapılan kişilerin daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir. İşlemler süresince mutlaka güneş losyonları kullanılmalıdır ve iltihap kapma sorunlarına yönelik önlemler alınmalıdır. Sıcak duş ve sıcak suyla yapılacak herhangi durumlardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Bu basamakları göz önüne alan kişiler diğerlerine oranla daha kısa bir sürede gül hastalığından kurtulmaktadırlar.

Gül hastalığıyla baş etmeye çalışma süresinde olan biriyseniz bilhassa sinirleriniz yıprandıysa bu sorunlarınızı çözmeniz gerekir. Hastalığın geçmeyen bir hastalığa dönüşmesinin en önemli nedeni hastanın sinir bozukluklarının olmasıdır. Gül hastalığı aşırı sıcak havalarda ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı gül hastalığının meydana gelmiş olduğu bölgeler muhakkak fazla sıcak havalardan korunarak uzak tutulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Dudak Kuruması Hangi Hastalığın Belirtisidir başlıklı makalemizde dudak çatlaması, dudak kuruması ve Dudak Pullaması hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK