Genç ve fit görünmenin sırları

0
264

 

Hangi yaşta olursa olsun kadınlar her zaman daha genç görünmek ister. Çevrenize baktığınızda olduğundan daha genç ve fit görünen kadınların bunu nasıl başardığını merak ediyorsanız biz size söyleyelim. Eğer tavsiyelerimize uyarsanız çok değil bir haftada sonuca ulaşır kendinizdeki değişikliğin gençleşmenin farkını görürsünüz.

BİR HAFTADA 10 YAŞI SİLEN YAŞAM BİÇİMİ:
Cildinizi yaşlı ve yorgun gösteren sadece yıllar ve yer çekimi değildir! Aynadaki görüntünüze küsmeden önce bize güvenin ve kendinize bir hafta verin.

Antioksidan açısından zengin besinler tüketin
Sağlıklı bir beslenme sağlıklı bir cilt demektir. Antioksidanlar ince çizgilere sebep olan etkenleri yok eder.

Peki, nelerin içinde antioksidan bulunur?
Dut ailesi, üzüm, ananas, portakal ve erik hem diyet, hem de cilt dostu meyvelerdir. Şekerli ve yağlı besinlerden kaçının. Ispanak, kırmızılâhana, biber ve Brüksel lahanasını da menülerinizden eksik etmeyin

Pudra üstü fondöten
Makyaj bizi güzelleştirmek için var ama cildimizin içine işleyen ürünleri de unutmamak gerekiyor. Cildinizi temiz tutmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Fakat bir hatırlatma yapalım: Likit fondöten kullanmadan önce cildinize ince bir kat pudra sürerseniz makyajın zararları sizi etkileyemez!

Egzersiz
Sadece seksi bir vücut için değil, yaşlanmayan bir cilt için de spor yapın! Çünkü spor yapmak kan dolaşımınızı hızlandırır ve hücrelerin kendini yenilemesine yardımcı olur. Üstelik zararlı maddelerden terleyerek kurtulursunuz.

Kirpikler ihmale gelmez!
Kirpiklerinizi kıvırın. Bu daha mutlu ve enerjik görünmenizi sağlar. Bu da sizden 5 yaş azaltır! Sadece iki kat maskara uygulayın.

Günlük nem
Cildinizi gergin ve sağlıklı tutan şey nemdir. Cilt tipinize ve yaşınıza uygun bir nemlendirici seçin. Özellikle içinde güneş koruması olmasına da özen gösterin. Gece kreminiz de ayrı olsun. Unutmayın, saç uzamasından cilt yenilenmesine kadar her şey gece olur. Bu size aynı zamanda gündüz ‘tazelenmesi’ sırasında size zaman da kazandırır.

Haftada bir peeling
Sadece yüzünüze değil, bütün vücudunuza bakım yapın! Ölü deri cildin en üstünde atılmayı bekler. Fakat bazen yardıma ihtiyaç duyar. Bu noktada peeling maskeleri ve keseler devreye giriyor. Haftada bir kez cildinizi peeling etkili temizleyicilerle yıkayın ya da maske yapın. Daha sonra yüz için özel olarak satılan petlerle yumuşak bir şekilde masaj yapın.

Bir önceki yazımız olan Migren atakları ve migren ağrısına çözümler başlıklı makalemizde migren, migren atakları ve migren nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK