Tag Archives: cilt bakımı

Cilt bakımı çeşitleri

Cildimiz dediğimiz gibi bizim en önemli giysimizdir. Cilt bakımı uzman bir elden veya kendimizde uygulayabilirsiniz. Cilt bakımı bizi daha hoş ve güzel hissettiren bir durumdur. Cilt bakımını yapmadan önce tenimizin kesinlikle temiz olduğundan emin olmamız gereklidir. Cildimize sadece bir gün değil her gün özen göstermekte cilt bakımının daha başarılı olmasında önemlidir. Cilt bakımı çeşitli şekilerde… Read More »

Ciltteki ölü hücreleri temizleme

Haftada bir defa uygulayacağınız bu maske cildinize bebeksi bir görünüm sağlayacak, inanılmaz faydalı ve doğal bir maskedir. Malzemeler: 1 tatlı kaşağı süzme yoğurt,1 çay kaşığı karbonat, 1 çorsa kaşığı mısır unu, ıslatılmış kil, el kremi ve su. Hazırlanışı ve uygulanışı: karbonatı, yoğurdu ve

Sıcaklar için cilt bakımı önerileri

Sıcaklarla birlikte cildimizin nem ve bakıma ihtiyacı olduğunu düşünürsek, yaz öncesi cilt bakımı ile kusursuz bir cilde sahip olabilir ve cildinizi yaşlanma etkilerine karşı korumuş olursunuz. Ekstra bakım yöntemleriyle bu günlerde cilt temizliğinde hassas olmamızda fayda var. Cilt temizliğin de üzerinde durulması gereken husus cilt tipine göre uygun temizleme ürünleri yağlar, kremler ve jelleri kullanmak… Read More »

Kış için cilt bakımı nasıl yapılır

Havaların soğumasından dolayı kalınlaşıp çatlamaya başlayan cilt, kış aylarında özel bir bakım istemekte olduğundan, derinin üst tabakasındaki bu kalınlaşma ve çatlamanın nasıl giderileceği konusunda dermatoloji uzmanları cildinizi korumaya yönelik önerilerde bulundular. Kuru ve soğuk hava derideki nem oranını azalttığı için derinin kurulması estetik açıdan kötü bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Kış aylarında deriye nasıl bakım yapmalı.… Read More »