Diş ağrısını geçirmenin yolları

0
255


 

Diş ağrısını geçirmek kişinin kendi elinde olan bir durum değildir. Ama bir anda olmuş ve bir uzman desteğine başvurmanız gerekte ulaşamıyorsanız. Bizim dediklerimizle acılarınız hafifletebilirsiniz.
Bir diş ağrısının geçmesi için antibiyotik ilk olarak çok işe yaramaktadır. Ama her ilacı kullanmak zararlı olacağından dolayı size antibiyotik kullanın diyemeyiz. Bunun yerine antibiyotik etkisi yüksek olan soğanın kullanın. Bir baş soğan yiyin ve bunun üstüne dişinize bir parça koyun yavaş yavaş etki edecektir. Ama bu yavaş etki etmesi sizi sinirlendirebilir ve umutsuzluğa sokabilir. Bundan dolayı kişisel durumlarda bu pek tercih edilmemektedir. Siz bu yöntem benim işime yaramaz derseniz diğer yöntemlerimizi de kullanabilirsiniz.
Diğer bir yöntemse diş ağrılarında hemen alkolün ele alınmasıdır. Doğrudur. Alkolün yatıştırıcı özelliği vardır. Bu yöntem çok etkili bir yöntemdir. Ama tehlikeli olan kısmı kişinin içindeki ve asla tanışmadığı alkolizm duygusunu uyandırabilmesidir. Bu duygu kişilerin her türlü durumda zarar görmesi demektir. Böyle bir durumda alkol kullanılacaksa bir parça alınarak pamuğun üstüne sürülmelidir. Pamuğun üstüne sürülen bir parça alkol yetecektir. Bunun dışında içilerek iyileştirme yöntemine gidilmemelidir. Emin olunki bu sizin zararınıza olacaktır. Bu kişisel bir şey olarak algılanabilir ama hazreti Muhammed içkiyi kesinlikle yasaklamıştır. Ama dönmemizde ameliyat öncesi veya bazı zor ağrıların öncesinde kullandığımız için bu kurala pek uyamamaktayız.
Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise diş ağrısının geçmesi için içilen ağrı kesicilerin genel olması gerektiğidir. Herhangi bir durum için olduğunda vücuda zarar verebilmektedir. Ağrı kesicilerde diş ağrısını geçirir ama düzgün ve uygun kullanıldığında işe yaramaktadır.
Diş ağrılarını geçirmenin yöntemlerinden biride ekmeği çiğneyerek ağrıyan dişin üstüne koymaktır. Bu tıbbi açıdan hiçbir zararı bulunmayan mahsum bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanmanız tavsiye ederiz

Bir önceki yazımız olan Cilt bakımı çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel, bitkisel ürünler ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK