Dermapen uygulaması nasıl yapılır

0
189

Dermapen uygulaması nasıl yapılır

Dermapen uygulamasının amacı ince çizgi ve kırıklıkları, sigaradan kaynaklanan ağız çevresindeki çizgileri, genişlemiş gözeneklerin, yaşlanma belirtilerinin görünürlüğünü azaltmak, daha dinç görünüm elde etmek ve cildi sıkılaştırmaktır.

Dermapen yöntemi ile hiçbir şekilde cilde zarar vermeden tahriş etmeden soymadan tedavi uygulanır. Özellikle el, yüz ve boyun bölgelerinde uygulanır. Bu yöntem tüm deri tipleri için uygun olduğundan dolayı kol ve boyun gibi bölgelerde rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Dermapen uygulaması hem ağrı oluşumunu azaltır hem de diğer kullanılan ürünlerin tedavi etkinliğini fazlalaştırır. Ciltte hasar oluşturarak cildi tedavi etme yöntemlerinden dolayı yaşanılan cilt problemlerinde cilt yüzeyine bir takım ilaçlar enjekte edilmektedir. Dermapen sistemi cilde enjekte edilen bu ilaçları, vitaminleri ve kendi kanımızdan elde edilen solüsyonların vücuttaki emilimini maksimum seviyeye çıkarır. Tüm bu cilt temizleme çalışmaları ile kombin oluşturacak şekilde uygulanabilen bir yöntem olmasıyla dikkat çekmektedir. Aynı zamanda dermapen yöntemi düşük maliyeti açısından da önemli boyutta ilgi çekmekte ve uygulanmaktadır.

Dermapen İle Cilt Yenileme İşlemi Nedir?
Yaklaşık olarak 30 ile 40 dakika süren bir işlemdir. Öncelikle dermapen uygulanacak bölgedeki makyaj artıkları iyice temizlenir bölge güzel bir şekilde dezenfekte edilir. Uygulama bölgesine saf hyaluronik asid uygulaması yapılır. Cilde dik bir şekilde dermapen cihazı iğneleri vücutta mikroskobik delikler açar ve böylelikle de cildin iyileşmesi tetiklenmiş olur.

Bu şu anlama gelmektedir; cilde temas eden iğneler küçük bir alanda birçok kanal açacağından ötürü cilt bölgede yara var gibi algılayacaktır. Bu sayede de vücutta iyileşme süreci başlayarak yeni cilt oluşmasına sebep olacaktır. Bu süre zarfında da kollajen ve elastin sentezi sağlanır. Kan dolaşımında artma görülür. Uygulama bittikten sonra cilde petid maskesi uygulanır. 15-20 günde bir olarak 5 seans uygulanır, hekimin uygun görmesi durumunda tedaviye devam edilebilir.

Uygulama sonrasında ciltte gerilmeler ve yanmalar olabilir bu 1-2 saat gibi kısa bir zamanda geçecek bir durumdur endişe edilmemelidir. Uygulamanın ertesi gününde ciltte kuruluk ve dökülmeler yaşanabilir bu ölü derinin ciltten döküldüğü anlamına gelir.
Diğer tüm cilt tedavi yöntemlerinden farklı olarak dermapenin asıl amacı cildi hızlı bir şekilde onarmaktır. Dermapen uygulaması yapılan bölgedeki doku çalışır ve cilt temizleyici doku geliştirici birçok yöntem veya ürün cilde uygulanır.

Hem erkek hem kadınlarda kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Oldukça kısa süren bir iyileşme süreci vardır.
Uygulama alanları çeşitlilik gösterir. El, yüz, boyun, vücuttaki akne ve lekeli bölgelerde, çatlak ve vücutta doku kaybı yaşanmış bölgelerde uygulanabilmektedir.

Dermapen İle Dermaroller Arasındaki Fark
Dermaroller prensibi ile yöntemi aynıdır. İki işlemde de cilt yüzeyine zarar vermeden kanal oluşturulur. Ancak dermaroller yönteminde kullanılan cihaz silindirik bir tambur üzerinde bulunan iğnelerden oluşur. Kişinin ihtiyacına göre derinlik ayarlanır.

Dermastamp
Cildin ihtiyacı olan nemi sağlayan, cildin iç ve dışının yenilenmesini sağlayan, anti-aging veya leke karşıtı ürünlerin tek bir cihazda toplanması ile oluşan, mikrobermabrazyon ve mezoterapi sentezi uygulamasıdır. Dermastamp cihazında cildin yapısına göre farklı vuruş ayarlamaları(50-150) yapılabilen ve aynı zamanda farklı boylarda(0,5mm-2,5mm) birçok iğnecik bulunmaktadır. Cildi hem içeriden hem de dışarıdan destekleyen uygulamaları aynı anda sunabilen bir uygulamadır.kişinin ihtiyacına göre belirlenen tüm ürünler dermastamp ile cilde yedirilerek işlem tamamlanır.
Aynı zamanda nano teknoloji ile üretilmiş özellikteki ürünlerle de bu uygulamanın güçlendirilebilmesi diğer yöntemlerden farkını ortaya koymaktadır.. Dışarıdan verilen ürünlerin etkisi sınırlı boyuttadır. Fakat dermastamp ile yapılan uygulama aynı zamanda derinin altına da işlediğinden sonuçları daha kalıcıdır.

Kaydet

Bir önceki yazımız olan Tiroid kanseri nasıl tedavi edilir başlıklı makalemizde Kanser, kanser tedavisi ve Tiroid hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK