Çanakkale mezoterapi saç tedavi yöntemi

0
120

Saç mezoterapisi dökülmekte olan saçların dökülmesini engellemek durdurmak ve sağlıklı görünüme kavuşup tekrardan dökülmüş olan saç köklerinden saç çıkartmak için uygulanan % 100 sonuç veren saç derisinin altına uygulanan en etkili yöntemdir.

Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?
Saç dökülmesi saçların ihtiyacı olan amino asit, mineraller ve diğer bileşenlerin eksilmesi, saçın ihtiyacı olan miktarın karşılanamaması sonucu oluşur. Saç mezoterapisi ile saçın ihtiyaç duyduğu maddelerin saç derisinin altına enjekte edilmesiyle saçın ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamakla kalmaz aynı zamanda tedavinin uygulandığı bölgece kan akışını hızlandırarak dolaşımda varsa tıkalı bölgeler bunların açılmasını sağlayarak kişiye sağlıklı ve bakımlı saç derisine kavuşmasını sağlar. Saç mezoterapisi yöntemi esnasında tedaviye uygun ince uçlu çok özel iğneler kullanılır. Bu özel iğneler sayesinde saç derisi altına enjekte edilen maddeler saç dökülmesine engel oldukları gibi henüz ölmemiş ancak saç çıkış evresini durdurmuş olan saç derilerini uyararak saç çıkışını terapisinin uygulandığı bölgeden saçların çıkışını sağlar. Saç mezoterapisinin bir nevide saç çıkarma yönünün olduğunu söylemek mümkündür.

Saç Mezoterapisi Yeni Saç Çıkmasını Da Sağlar Mı?
Mezoterapi yönteminin ölmüş saç köklerine hiçbir etkisi olmadığı gibi tedavi amaçlıda kullanılamaz. Ölmemiş ancak zayıflamış saç derilerini veya ölmeye az kalmış saç derisinin dolaşımını hızlandırarak saç köklerinin canlanmasını sağlar. Bu yöntem sayesinde kişi daha güçlü ve parlak saçlara sahip olur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi saç mezoterapisi yeni saç çıkarmaya yönelik bir yöntemden çok mevcut saçların korunmasını sağlamak üzere uygulanan bir yöntemdir. Saç mezoterapisi saç ekimi yapılan kişilere belli dönemlerde yapılan bir uygulama olarak da karşımıza çıkabilir. Çünkü saç kökleri ve saç derisi sağlıklı bir yapıya sahip olmadığı sürece üzerindeki saçların dökülmesi ve saç köklerinin ölmesi söz konusudur. Bu nedenle saç ektiren kişiler ekim işleminin ardından belirli aralıklarla saç mezoterapisi yöntemiyle kafa derilerinin sağlığını korurlar.

 

Bir önceki yazımız olan Çanakkale cilt bakımı merkezleri başlıklı makalemizde çanakkale, Çanakkale cilt ve cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK