Çanakkale Batık Tırnak Tedavisi

3
155

Çanakkale’de ayak bakımı ve tedavisinde klasik tedavilerin yanında almış olduğu eğitimler ve edindiği tecrübeler ile güzellik merkezimizin ailesine katılan güzellik uzmanı Nilay TÜZÜMENT topuk dikeni, tırnak batması gibi ayak sağlığı ve tırnak bakımında bizler ile birlikte…
Güzellik uzmanımız Nilay hanıma ayak bakımı hakkında merak edeceğiniz konuları soruları sizin için sorduk.

Bakımlı el ve ayaklara sahip olmak her kadın ve erkek ister. Ancak ayak bakımı doğru yerde ve doğru şekilde steril aletlerle yapılası gerekmektedir. Güzellik uzmanımızdan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda manikür yaptırırken yanlış uygulama ve steril olmayan ortamlardan kaynaklanan nedenlerden dolayı tırnak batığı ve tırnak sorunları ile karşılaştığımızı belirttiler. Kadriye hanım özellikle manikür yaptırırken tırnak diplerinin tamamının temizlenmesinin yanlış olduğunu bu etler koruma görevi gördüğü için tamamının temizlenmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Bedenin tüm ağırlığını ve yükünü taşıyan ayaklar için hem kadınların hem de erkeklerin düzenli olarak ayak bakımı yaptırmaları sağlıkları açısından çok önemlidir. Medikal ayak bakımı ile kan dolaşımını hızlandırıp vücudun rahatlaması amaçlanır. Vücudun rahatlamasıyla gece uygularınız bile düzene girer.

Batık tırnak tedavisi
Batık tırnak problemine her yaşta kadın erkek ayırt etmeksizin karşılaşabileceğiniz tırnak sorunlarının başında gelmektedir. Doğru tedavi ve iyi bakım ile ayak bakımı yapılmadığı takdirde büyük problemlere yol açabilir.

Batık tırnaklar için her ne kadar ameliyat ile kurtulmak çözüm olarak görünse de çoğu zaman batık tırnaklar için ameliyat çözüm olmuyor nedeni ise tekrarlama riskinin yüksek oluşu… Çünkü tırnağın çıkışı esnasında yatağı olmadan ne tarafa doğru çıkış yapacağı kestirilemediği için cerrahi ameliyat yöntemini batık tedavisinde pek tavsiye edilmiyor. Güzellik Uzm Nilay Tüzüment Gelişen teknoloji sayesinde batık tırnak sorunlarınızdan acısız ve ağrısız bir şekilde kurtulmanın yöntemlerini sizler için anlatıyor…

1- 3to tel sistemi
2- Who tel sistemi
Yöntemleri sayesinde batık tırnak tekrarlama ihtimali tamamen ortadan kaldırılıyor.

Batık Tırnak Probleminin Nedenleri:
• Yanlış Manikür–Pedikür
• Yanlış Ayakkabı seçimi
• Tırnak Mantarı
• Tırnağın Yanlış Kesilmesi
• Diyabet Hastalığı
• Genetik Özellikler
• Beslenme

Çatlak Topuk

Yeteri kadar vücudun nem sağlayamaması nedeniyle topuk çatlakları oluşur. Gün içinde yeteri kadar su içilmemesi, ayakların düzgün kurutulmaması, diyabet hastalığı ve ayakları ıslak olması nedeniyle cilt kurumalarına yol açtığı için ayaklarda topuk çatlağı oluşumuna sebebiyet verir. Çatlak topuk sorunuyla karşılaşmamak için kalınlaşan ve kuruyan keratin dokunun temizlenmesi ve sonrasında vücudun ihtiyaç duyacağı nem oranını arttırarak tedavi edilmesi gerekmektedir.

Batık Tırnak
Batık Tırnak Tedavisi
Tırnak Batığı Tedavisi
Tırnak Batığı

Tedavi ve Randevu İçin
286 213 44 44

Bir önceki yazımız olan Çanakkale dövme silme başlıklı makalemizde çanakkale, dövme ve dövme silme hakkında bilgiler verilmektedir.

3 YORUMLAR

  1. Cerrahi müdahale ile ameliyat olmama rağmen sonuç alamadım.batık tırnak sorununu çanakkale lazer epilasyon ve güzellik merkezinde burçin tokunun tel tedavisi yöntemiyle şu an çok sağlıklıyım.