Boyalı saçlar için öneriler

0
222

saclar icin bakim onerileri

Günümüzde hayatının belli bir döneminde bile olsa saçını hiç boyamamış olan neredeyse kimse yok gibi. Ancak saç boyanınca iş bitmiyor. Asıl boyandıktan sonra saça bakım uygulanması gerekiyor.
sac icin bakım onerileriÖncelikle şunu açıklığa kavuşturalım. Saç boyanacağı zaman kirli mi yoksa temiz mi olmalıdır? Aslında hiç fark etmez. Temiz veya pis de olsa boya saça iyi bir şekilde nüfuz ediyorsa iyi bir sonuç alırsınız. Saçınızı boyayacağınız zaman dikkat etmeniz gereken tek şey saçınızda jöle, briyantin, saç spreyi gibi saç şekillendiricilerin olmamasıdır çünkü onlar boyanın saça nüfuz etmesini engeller.
Saç bir ayda ortalama 3 cm uzar, bu yüzden 4-5 haftada bir saç diplerine tekrar boya uygulanmalıdır. Ayrıca saç uçlarındaki kırıklarınızdan da aynı zamanlarda bir kez uçlarınızı kestirerek kurtulabilirsiniz.
Eğer kına uyguladıysanız üzerine boya sürmeyi denemeyin. Kına saçı kaplar ve üzerinde bir tabaka olarak kalır. Ve bu tabakayı saçtan çıkarmak mümkün değildir. Saçınızı kestirerek kınadan kurtulabilirsiniz.sac icin bakim onerileri
Saç rengi seçiminizde dikkat etmelisiniz. Eğer saçınız daha önce boyanmamışsa ve saçınızda beyazlar yoksa veya çok az ise kendi renginden daha açık bir renge boyanabilir. Ancak daha önce boyanmış veya beyazlar fazla ise ve daha açık bir renge boyamak istiyorsanız ilk önce yapılması gereken decolore yani saçları boyadan kurtarma işlemidir. Daha koyu bir renge boyayacaksanız ise Saçta beyaz veya başka bir renk olmasının bir önemi yoktur.

Bir önceki yazımız olan Cilt bakımı çeşitleri başlıklı makalemizde bitkisel, bitkisel ürünler ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK