Boğazı ne yumuşatır

0
717


Boğazınız tahriş olmuş ve devamlı öksürüyorsanız bir bardak ılık suya bir çay kaşığı tuz ve bir yemek kaşığı elma sirkesi ilave ederek karıştırın elde ettiğiniz karışım ile gargara yapın. Ayrıca bu yolla boğazınızın tahriş olmasını da engellemiş olursunuz.
Kış aylarında soğuk algınlığı ya da grip nedeniyle boğaz ağrısı çekenler için bir çay kaşığı elma sirkesine 1 çay kaşığı bal ilave ederek karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı dört saatte bir tüketin. Böylece acısını çektiğiniz boğaz ağrısından eser kalmaz.
Sizler için tavsiye edeceğimiz son yöntem ise sadece boğaz ağrılarını hafifletmek için geçerli. Yarım fincan elma sirkesi, yarım fincan su, bir yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı acı sosu karıştırın. Hazırladığınız formülü günde dört kez bir yemek kaşığı kadar içmeye özen gösterin ve özellikle gece yatmadan önce tüketmeye çalışın. Bahsettiğimiz yöntemleri kesinlikle bir yaş altındaki bebeklerde denemeyin. Önerimiz yetişkinler için geçerlidir.

Bir önceki yazımız olan Migren atakları ve migren ağrısına çözümler başlıklı makalemizde migren, migren atakları ve migren nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK