Bal ile güzellik nasıl elde edilir

Bal İle Güzellik Mümkün Mü, Bal İle Güzellik Nasıl Elde Edilir, Bal İle Güzellik Nasıl, Faydaları, Zararları, İyi Gelir Mi,

0
177

bal maskesi ile güzelleşmek

Bal cilde her daim iyi gelmektedir. Doğal antibiyotik özelliğinin yanı sıra vitamin, mineral ve protein kaynağı olduğu bilinmektedir.

İçerisinde meyve asitleri bulunduğu için bal cildi arındırıcı özelliktedir. Bu neden bal sayesinde güzelleşmek mümkündür. Özünde bulunan elementler hücre yenilenmesine yardım etmektedir. Manganez, magnezyum ve silisyum cildiniz için çok etkili minerallerdendir. 20-25 dakika yüzünüzde bekleterek uygulayacağınız bal maskesi birçok kremden daha etkilidir. İçerisinde çeşitli vitamin, mineral ve antioksidan bulunan balın güzelliğe etkisi maske uygulandıktan sonra çıkmaktadır. Fakat doğal ve katkısız bal olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Bal Doğal Bir Nemlendirici
Cildinizi ihtiyacı olduğundan çok daha fazla nemlendirmeniz halinde cildinizdeki gözeneklerin kapanmasına neden olabilirsiniz. Mevsim değişiklikleri nedeniyle cildinizi nemlendirme şeklinizin de değişmesi gereklidir. Yüzünüzün her bölgesine nemlendirici sürmeniz şart değil. Çenenize oranla alnınız ve yanaklarınız çok daha fazla kurumaktadır. Suyu kendine çekme özelliği olduğu için bal oldukça etkili bir nemlendirici görevi görmektedir.

Cilt Bakımında Balın Etkileri
Güneş yağları ve losyonları cildin tahriş olmasına neden olmaktadır. Güneş bakım kremlerinin içerisinde antioksidanlar, tahriş eden maddeler ve nemlendiriciler bulunmaktadır. Bal mikrop önleyicidir. Bakterilerin gelişerek yayılmasını önler
.
Cildi Canlandırmak İçin Bal Maskesi
1 yemek kaşığı bal, 1 rendelenmiş elma ve 1 ezilmiş muz ile hazırlayacağınız karışımı göz çevreniz hariç olmak üzere yüzünüze ve boynunuza sürerek uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra yıkayın. Balın canlandırıcı etkisini hissedeceksiniz.

Kırışıklıkları Gidermek İçin Bal Maskesi
1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı suyu bir kap içerisinde krem kıvamı elde edinceye kadar karıştırdıktan sonra göz çevreniz hariç olmak üzere tüm yüzünüze uygulayın daha ılık su ile yıkayın ve durulayın.

Balın Saçlara Etkisi
Saç ve deri sağlığınız bal oldukça faydalıdır. Doğal nem tutucular içermekte olan bal saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlar. Şampuanınızın içerisine ekleyeceğiniz bal saçları kuvvetlendirir ve daha canlı görünmesine yardımcı olur.

Anti-Mikrobik Etkisiyle Bal
Anti-mikrobik özellikleri olan bal güneş yanıklarına, kızarmalara ve bir takım cilt problemlerine iyi gelmektedir. Bal kesiklere ve yaralanmalara da iyi gelmektedir. Bal mucizesinin keyfini çıkarın.

Kaydet

Bir önceki yazımız olan Nimue cilt bakımı başlıklı makalemizde Cilt Bakım Çeşitleri, cilt bakımı ve Nimue hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK