Bağırsak kurduna bitkisel çözüm

0
285


 
Bağırsak kurdu denildiğinde hepimizin aklında ilk canlanan şey solucan şeklindeki yaratıkların bağırsaklarımızda kımıl kımıl hareket ettikleridir. Bağırsak rahatsızlarında en çok karşılaşılan tür dün açıkladığımız kıl kurdudur. İkinci en çok rastlanan rahatsızlık da bağırsak kurdudur. Bu konu ile ilgili size yararlı bilgiler vereceğiz.
Bu iki organizmanın birbirlerinden farkı kıl kurdu birkaç milimetre kalınlığında ve birkaç santimetre uzunluğundadır. Bağırsak parazitleri ise yarım santimetre kalınlığında 10-15 santimetre uzunluğunda olan devasa bir bağırsak parazitidir. Bu rahatsızlıkların belirtileri dün de açıkladığımız gibi kıl kurdu ile benzer belirtiler göstermektedir. İshal, makat bölgesinde kaşıntı, karında şişlik, bulantı, iştahsızlık ve kilo kaybı gibi belirtiler gösterir. Bu rahatsızlıklardan kurtulabilmemiz için her derde deva olan şifalı bitkilerimizden yararlanabiliriz nasıl mı şimdi onu anlatacağız. Bağırsak kurtları için tedavi de kullanılan şifalı bitkiler şunlardır; Acıağaç, Acıbakla, Badem, Çakaleriği, Dut, Duvarsarmaşığı, Eğreltiotu, Horasani, Isırgan, Kabak, Kantaron, Kayısı, Kekik, Kızılcık, Kokarağaç, Nar, Okaliptüs, Papatya, Pelinotu, Sarımsak, Sedefotu, Solucanotu, Şeytanotu, Şimşir, tarhun, Üzerlik otu ve Yersomunudur.

Papatya, Sinameki: Bu bitkilerin her birinden 30’ar gram kadar alınarak karıştırılarake bir bardak suda kaynatılır. 10 dakika demlendikten sonra süzülür ve ve her gece 1 bardak içilir.

Defne ve pelinotu kaynatılarak aç karnına 1 er bardak içilirse bağırsak kurtlarını düşürür.
Sabah aç karnına ve akşam yatmadan bir avuç taze kabakçekirdeği yenir. (Bağırsak kurtları düşerken karın ağrısı ve mide bulantısına neden olabilir.

Yarım kilo nohutun üstünü örtecek kadar sirke konduktan sonra bir gün bekletilir.Sabah aç karnına bir kısmı yenir. bir kısmının da lapası yapılarak lapasının üzerine oturulur.

Eğrelti otu da kaynatılarak sabahları aç karnına içilebilir.
Birkaç diş sarımsağın suyunu sıktıktan sonra bir bardak havuç suyu ile karıştırıp gün içerisinde 1-2 saat arayla içmek faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Migren atakları ve migren ağrısına çözümler başlıklı makalemizde migren, migren atakları ve migren nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM YOK